Z Velkého Meziříčí míří kabely do celého světa, a to díky výrobnímu závodu Draka Kabely, s.r.o., který je dceřinnou společností nadnárodní skupiny Prysmian Group a současně jedním z nejstabilnějších zaměstnavatelů ve žďárském regionu.

Firma byla postavena v roce 1994 na zelené louce díky holandskému uskupení Draka Holding N.V.  V roce 2011 koupil Draka Holding N.V. italský koncern Prysmian a Draka Kabely se tak stala součástí největšího výrobce kabelů a kabelových systémů na světě – Prysmian Group.

Se souhrnnými zkušenostmi v délce více než 140 let má celá skupina Prysmian Group dlouhou historii, která kopíruje historii samotného odvětví výroby kabelů. Po poslední fúzi se společností General Cable, která proběhla v roce 2018, má Prysmian Group celkem 30 tisíc zaměstnanců. Skupina působí v 50. zemích světa, kde vlastní 112 výrobních závodů a 25 R&D center.

Výrobní závod Draka Kabely, s.r.o. ve Velkém Meziříčí je jedinou dceřinou společností skupiny Prysmian Group v České republice. Zabývá se výrobou a prodejem kabelů a kabelových svazků, a to hned do několika odvětví. Vyrábějí se kabely do automobilového průmyslu, kabely a svazky do výtahového průmyslu, instalační kabely do stavebnictví a také spojky pro kabely vysokého napětí. Svým zákazníkům společnost dodává také speciální kabely ze zdrojů skupiny Prysmian Group. Jsou to například pryžové a důlní kabely, kabely pro vysoké napětí, kabely pro vysoké teploty, oheň retardující a nehořlavé kabely a mnohé další, dle specifických potřeb zákazníků.

V současné době má společnost Draka Kabely, s.r.o. 390 zaměstnanců (260 mužů a 130 žen) z nichž mnozí jsou spjati s firmou od jejího počátku. Průměrná délka zaměstnání se aktuálně pohybuje na úrovni 9 let. Společnost funguje v různých směnných modelech, majoritní je nepřetržitý provoz ve dvanáctihodinových směnách, dále třísměnný provoz v osmihodinových směnách a také model ranních osmihodinových směn, který je preferovaný a oblíbený především u žen, pečujících o rodinu.

Aktuálně společnost Draka Kabely hledá nové spolupracovníky, a to především v oblasti dělnických a skladnických profesí. Na zmíněné pozice společnost nevyžaduje specifické vzdělání, spíše ochotu zaučit se a následně kvalitně a stabilně odvádět svou práci.

I přesto, že je společnost Draka Kabely součástí nadnárodní korporace, dbá na lidskost a férovost v jednání, zachování přátelské atmosféry i individuálního přístupu ke každému zaměstnanci a otevřenou komunikaci. Dokladem toho jsou například pracovní snídaně, při kterých se na kvartální bázi setkávají zaměstnanci s ředitelem společnosti. Tato komunikační platforma je velmi oblíbená a dává zaměstnancům možnost se s ředitelem společnosti blíže poznat a podělit o své postřehy, náměty ke zlepšení i problémy.

Společnost Draka Kabely je zaměstnavatelem, který vedle řady zaměstnaneckých benefitů, široké škály odborných vzdělávacích programů i jazykového vzdělávání přímo na pracovišti, nabízí svým zaměstnancům příjemné pracovní prostředí, stabilitu, dlouhodobou spolupráci i možnosti kariérního rozvoje a růstu.  

Více o Draka Kabely

Jak se Vám tento článek líbil?
(3)
(0)
Odeslat