Přestože zimní období o sobě dává stále důrazně vědět a nízké teploty navozují atmosféru podobnou zimnímu spánku, chtěl bych vás ujistit, že tato představa není ani v nejmenším podobná tomu, co se odehrává v kabelářském průmyslu v Česku a na Slovensku. Důkazem toho je odborníky naplněný veletrh Ampér, který se na brněnském výstavišti koná 20.–23.3.2018.

Všichni výrobci kabelů a vodičů od počátku roku 2018 v nejvyšší intenzivně vyrábí a distribuují výrobky ke svým odběratelům, aby byly vždy připraveny k instalaci a použití u koncových uživatelů. Neustále se vyvíjí nové výrobky a investují nemalé finanční prostředky do technologií, které zaručují efektivní výrobu a odpovídající kvalitu výrobků. Členské organizace Asociace výrobců kabelů a vodičů ČR a SR (AVK) patří v této činnosti k nejaktivnějším a mají vždy za cíl svým odběratelům a koncovým zákazníkům nabízet spolehlivost, flexibilitu a otevřenost ve vzájemných jednáních.  

Nařízení CPR na Ampéru

Významnou událostí, která výrazně ovlivňuje trh s kabely a vodiči hlavně v oboru stavebnictví, je vstup platnosti harmonizované normy EN 50575. Ta se týká kabelů a vodičů ve vztahu k požadavkům reakce na oheň. To znamená, že každý, kdo na trh uvádí nový kabel, ho musí zkoušet, klasifikovat a označit podle jednotných pravidel EU. Součástí této normy je i ověřování kvality kabelů. Přestože je toto nařízení tato norma platná od 1. 7. 2017, vyskytuje se mnoho dotazů a nedorozumění, které se vám objasníme také osobní formou. 

AVK bude přednášet ve čtvrtek 22. 3.

Zveme vás na přednášku, kterou pořádá AVK v rámci prestižní výstavy Ampér 2018 dne 22. 3. 2018 od 10:00 do 11:00 v Pavilonu P, sál P3. Přednášejícím bude Ing. Peter Homola, expert Centra technické normalizace AVK a zkušený pracovník firmy Elkond HHK, a.s. 

Jak se Vám tento článek líbil?
(0)
(0)
Odeslat