Asociace výrobců kabelů a vodičů působí v Česku a na Slovensku již od roku 2003. Z tu dobu se její řady značně rozrostly. Jedním z členů je i Reichle & De-Massari AG. Jaký byl ale vývoj této společnosti?

Máme historické kořeny jako DIXI a.s.

Společnost pod názvem Transportkabel Dixi a.s. byla založena v roce 1996 pány Ing. Petrem Novákem a Ing. Luďkem Bednářem jako výrobce strojů a zařízení pro výrobu kabelů a manipulaci s nimi. V roce 1999 byla v Děčíně vystavěna nová hala a zahájena výroba oheň retardujících a ohni odolných kabelů s měděným jádrem. Tato výroba byla postupně rozšiřována a zahrnovala široké portfolio certifikovaných kabelů s rychlou dodací lhůtou.

Přichází Reichle & De-Massari A.G.

V roce 2014 byla zahájena omezená výroba optických kabelů, která byla v roce 2017 výrazně rozšířena výstavbou další nové haly a instalací výrobních zařízení. Portfolio optických kabelů bylo postupně rozšiřováno a díky tomu v roce 2018 došlo k prodeji všech akcií společnosti Reichle & De-Massari A.G. a také následnému přejmenování na stávající název. V následujícím období bylo dále doplněno výrobní zařízení a výrazně rozšiřován sortiment vyráběných optických kabelů.

Optické kabely jsou naše budoucnost

V roce 2022 byla prodána divize výroby měděných kabelů a je tak nadále rozšiřována výroba již jen optických kabelů.

Společnost je vybavena širokou škálou typů výrobních zařízení včetně zkušebních a je tak schopna nabídnout v krátké době dodávky především zákaznických konstrukcí kabelů. Jsou tak dodávány optické kabely pro vnější i vnitřní provedení, s těsnou i volnou sekundární ochranou pro nejrůznější použití v různých provedeních z hlediska ochrany vlastností kabelů jako jsou např. mikrokabely, korugované kabely, certifikované oheň retardující kabely, samonosné kabely, apod.

Dodávky jsou realizovány jak na přímo z naší výrobny, tak většinou přes mateřskou společnost do celého světa.

 

Ing. Luděk Bednář

Předseda správní rady

[email protected] 

Jak se Vám tento článek líbil?
(4)
(1)
Odeslat