Prysmian je světová jednička v energetických a telekomunikačních kabelech a kabelových systémech. Je předním hráčem na poli transformace energetiky a digitalizace. Prysmian je veřejně obchodovanou společností kotovanou na Italské burze. Má téměř 150 lety zkušeností v oboru a přibližně 30 000 zaměstnanců ve 108 výrobních závodech a 25 R&D center ve vice než 50 zemích světa.
V roce 2022 přesáhl obrat společnosti 16 miliard EUR. A nyní přichází s novou korporátní identitou. 

Prysmian v České a Slovenské republice

Mezi spolehlivé a významné závody skupiny Prysmian patří dvě společnosti na území ČR a SR a to společnost Prysmian Kabely s.r.o. ve Velkém Meziříčí a také Prysmian Kablo s.r.o. v Bratislavě. Obě společnosti jsou spolehliví a aktivní členové naší AVK, přičemž kontakty na obě společnosti najdete na stránkách AVK nebo na www.prysmian.com

Příběh nové korporátní identity 

Nová korporátní identita vychází samozřejmě z poslání společnosti. Především jde o změnu zaměření na využití potenciálu, který sebou přináší posun k trvalé udržitelnosti a šetrnosti vůči planetě. Dále na příležitosti spojené s transformací energetiky a digitalizace, na vývoj odolnějších, výkonnějších, udržitelných a inovativních produktů a současně také vytváření hodnot pro zákazníky, komunity a oblasti, kde je skupina aktivní. Pro Prysmian není udržitelnost pouze hnacím mechanismem podnikání, ale také dlouhodobým závazkem pro vytváření pozitivních hodnot z hlediska životního prostředí a ochrany lidí. 

 

 

Vizuální stránka značky, která byla primárně vyvinuta pro digitální prostředí, odráží odhodlání k osvojení nových strategií a nového poslání společnosti. Symbol má kruhový tvar jako příměr ke konceptu cirkulární ekonomiky a ukrývá v sobě písmeno p, zatímco modrozelený gradient představuje oddanost rozvoji obnovitelných energií. Moderní a dynamický design ikonického loga spojuje koncept tradice a pokroku. Celkový grafický styl a nový slogan společnosti “The Planet’s Pathways” zosobňují roli, kterou chce Prysmian hrát při utváření udržitelné a digitální budoucnosti naší planety.

Ing. Petr Nagy

[email protected]

Jak se Vám tento článek líbil?
(5)
(1)
Odeslat