Co je za zkratkou CPR

Zkratka CPR, z anglického Construction Product Requirement, vychází z Nařízení EU o stavebních výrobcích (305/2011), do kterých byly logicky zařazeny také kabely a vodiče. CPR (velmi zjednodušeně řešeno) řeší nároky na vlastnosti a schopnosti kabelů a vodičů v případě požáru budovy. Náročné požadavky musí splnit výrobci kabelů a vodičů, ale samozřejmě je musí také respektovat projektanti, distributoři, instalační firmy a musí se jimi zabývat také investor a koncový uživatel. Že jde o požadavek nadmíru oprávněný a závažný, dokládá smutná statistika velkého počtu zmařených lidských životů a ztrát na zdraví a majetku. Nařízení o stavebních výrobcích je platné již delší dobu a vztahuje se na všechny státy Evropské Unie.

Europacable společně s AVK na Evropské úrovni

Aby Evropské odvětví výrobců kabelů a vodičů (Europacable) vyšlo co nejvíce vstříc svým odběratelům, projektantům, distributorům a instalačním firmám, uskutečňuje rozsáhlou a interaktivní kampaň zaměřenou v mnoha národních jazykových mutacích zemí EU. Tato edukativní kampaň na webových stránkách se vede v kooperaci a spolupráci s národními asociacemi – pro ČR a SR tedy s AVK – a provede vás všemi požadavky, které s sebou CPR přináší v praktickém životě.

Chceme vás tímto vyzvat k návštěvě českých webových stránek Europacable a slovenských webových stránek Europacable, kde je téma CPR přehledně zpracováno a průběžně aktualizováno. Rovněž se tam připravuje výukový program k tématu CPR s ohledem na požadavky a specifika vyžadované na národní úrovni.

Velmi prospěšnou pro čtenáře je kapitola otázek a odpovědí FAQ (resp. SK verze FAQ), která odráží nejlepší znalosti odborníků z celé Evropy a pomůže vám případně řešit nebo zodpovědět otázky spojené s vašimi aktivitami v ostatních státech EU.

Výzva ke sledování novinek k tématu CPR

Jak je zřejmé z výše uvedeného textu, tématu CPR se díky jeho závažnosti věnuje v našem oboru velká pozornost. Nepodceňte proto nezbytné znalosti a povinnosti kolem CPR a sledujte naše doporučení, články a upoutávky k tématice CPR, které jsou neustále aktualizovány také na webu AVK www.vyrobcikabelu.cz nebo www.vyrobcoviakablov.sk. Určitě se vám vyplatí nepodcenit nic, co se týká ochrany života, zdraví, majetku i životního prostředí.

O CPR jsme shrnuli ty nejdůležitější informace a odkazy

 

Jak se Vám tento článek líbil?
(2)
(0)
Odeslat