V tomto podzimním souhrnu bych chtěl varovat před nekvalitními kabely na našich trzích, upozornit na velmi rozsáhlou kampaň Europacable a AVK týkající se důležitosti CPR a informovat o dalším členovi Asociace výrobců kabelů a vodičů v ČR a SR.

Nekvalita výrobců ROMCAB a MULTICAB ELEKTRO

Monitorování kvality kabelů a vodičů na trhu naší asociací přineslo další „nechtěné“ ovoce. Bohužel byly zachyceny výrobky s nevyhovujícími parametry opakovaně od firmy ROMCAB S.A. V zápětí se objevily stejné potíže s výrobky dodanými společností MULTICAB ELEKTRO SRL – také z Rumunska. Varujeme před těmito výrobci naše čtenáře a odběratele ve samostatném článku o zachycené nekvalitě. V článku mimo jiné upozorňujeme na skutečnost, že nekvalita byla potvrzena nezávislou zkušebnou a také oficiálně Slovenskou obchodní inspekcí Bratislava, která se případem zabývala z podnětu AVK a chystá se podniknout další inspekční kroky na trhu.

Kampaň CPR od Europacable Brusel a Národních asociací Evropy

Významný počin týkající se propagace a zlepšení znalosti nařízení EU týkající se CPR realizuje ve speciálním projektu Europacable Brusel společně s evropskými národními kabelářskými asociacemi od pololetí 2019. Na webových stránkách Europacable najdete k uvedenému tématu zdařilou anglickou, ale samozřejmě také českou a také slovenskou verzi. Jsou v nich popsány principy, důvody, vysvětlení týkající se CPR a jsou také doplněny o nejčastější otázky a odpovědi, které budou neustále aktualizovány. Velmi vřele doporučujeme zavítat na uvedené stránky a seznámit se s jejich zajímavým obsahem.

Společnost PRECON s.r.o. je novým členem AVK

Je mi potěšením informovat vás o dalším rozšíření členské základny AVK o producenta speciálních kabelů a rodinnou firmu PRECON s.r.o, která se od 1.7.2019 aktivně zapojila do práce AVK. V samostatném článku se dozvíte o společnosti PRECON s.r.o. více a také najdete odkazy na jejich sortiment.

 

Miroslav Trojan
předseda Asociace výrobců kabelů a vodičů

Jak se Vám tento článek líbil?
(7)
(6)
Odeslat