Dvě členské společnosti AVK se rozhodly změnit svoje názvy a loga. Obě společnosti mají kvalitní, široký sortiment a potkáváte je často na domácím i zahraničním trhu.  Společnost Tekaben s.r.o.  se přejmenovala na TEKABEN s.r.o. a má rovněž nové logo. Společnost PRYSMIAN má zhruba měsíc také novou grafickou identitu. 

Již dříve jsme psali o unikátním vzdělávacím projektu z kabelářského oboru. AVK spolu s ČVUT u zavřela první ročník Celoživotního vzdělávání a nyní studenti absolvují další semestr. Současně se připravuje druhý běh vzdělávání na stejném principu a zvažujeme, že do vzdělávání umožníme zapojit také zájemce z navazujících oborů a profesí, které se zabývají zpracováním, prodejem nebo instalacemi kabelů.

Na našem webu bohužel často píšeme o nekvalitních kabelech nebo vodičích, se kterými se můžete setkat v distribuční síti. AVK nezávisle a na svoje náklady odebírá vzorky standardních kabelů a vodičů z trhu v ČR a SR již od roku 2016. Ze statistik vyplývá, že každý pátý měřený výrobek vykazuje hlavní kvalitativní odchylku a je nebezpečný, případně má zkrácenou životnost. Za 2. pololetí 2023 vykazovalo dokonce téměř 30 % změřených výrobků hlavní odchylku. Odběratele tímto upozorňujeme, aby byli obezřetní při nákupu výrobků a spolehli se na prověřené a renomované výrobce. 
 
Jak se Vám tento článek líbil?
(0)
(0)
Odeslat