Vážení zájemci o kabelářský průmysl,

chci Vám upřímně poděkovat a popřát vánoční pohodu a úspěšný vstup do nového roku. Kabelářské odvětví je velmi široké, proto chci přát Vám všem, kteří se nějakou měrou setkáváte s vývojem, výrobou, distribucí a konečným využitím produktů z kabelářského průmyslu a o tento životně důležitý a rozvíjející se obor jistým způsobem zajímáte.

Celý rok se vám snažila Asociace výrobců kabelů a vodičů ČR a SR (AVK) různými způsoby poskytnout rady, doporučení a aktuální informace o oboru, jehož produkty v drtivé většině nespatříte na první pohled. Jsou v metalické nebo optické podobě hluboko uloženy na dně oceánů a moří, v zemi našich ulic a měst, zakryté za designovým čalouněním vašich aut, schované v železničních vagonech a letadlech, důmyslně uložené ve všech domácích spotřebičích, pečlivě zakryté ve stěnách nemocnic, divadlech, domů, chalup a chat… Místem, kde o ně viditelně okem zavadíte jsou nekonečné kilometry kabelů a optických vláken umístěné ve výrobních halách, obchodech a supermarketech, ve výtahových šachtách, na koncertních pódiích, v kancelářských prostorách, u domácích počítačů, v dílnách a u žehliček či televizorů, rozmanitých nabíječek … a spousty jiných zařízení, která ke svému provozu a správné činnosti potřebují elektrickou energii, přenos dat a signálů. Bez přílišné nadsázky lze konstatovat, že kabely a vodiče nás provázejí na každém kroku našeho života aniž si to úplně uvědomujeme nebo doceňujeme jejich důležitost.

Budu proto velmi potěšen, pokud si u rozzářeného vánočního stromečku všichni alespoň na chvíli uvědomíme, že všudypřítomná elektrická energie a zdroje dat se neobejdou bez bezpečně a dobře fungujících produktů našeho kabelářského oboru.

Hezké Vánoce a hodně štěstí v roce 2018 přeje

 

Ing. Miroslav Trojan,
předseda AVK
(prosinec 2017)

Jak se Vám tento článek líbil?
(0)
(0)
Odeslat