Vážení čtenáři,

oslovuji vás pravidelně touto formou, abych vás informoval o dění v kabelářském oboru v uplynulém čtvrtletí. Dovolte tedy stručné podzimní shrnutí.

Koronavirus kabelářský obor nezastavil ani neomezil
Koronavirová opatření a jejich dopady se nám projevují dennodenně ve všech oblastech našeho života a ani kabelářský obor není výjimkou. S velkou dávkou hrdosti mohu čtenáře informovat, že všichni členové AVK nařízená opatření řádně plní, a přestože mnohde mají velké provozní komplikace, dokáží zabezpečit všechny dodávky svým obchodním partnerům včas a kvalitně. Výrobci kabelů operativně reagují na výkyvy v dodávkách surovin a rovněž v sociální oblasti se chovají velmi zodpovědně a své pracovníky se snaží udržet a operativně je přesouvají na segmenty trhu, které si to vyžadují.

Kvalita kabelů na trhu v ČR a SR stále pod dohledem
Nesmírně rád bych k tématu kvality konečně napsal, že vás nemáme před čím varovat a že výrobky, které si kupujete na trhu v ČR a SR, jsou bezpečné od jakéhokoliv výrobce. Ale bohužel, nemohu. Vedle již opakovaně letos zmiňovaného nespolehlivého výrobce UNAL Kablo z Rumunska vás chci varovat před výrobky od CIXI Yanpu z Číny, který na trh do ČR a SR dovezl produkt H05 VV-F v různých průřezech s velmi nevyhovujícími mechanickými vlastnostmi izolace. Vyvarujte se při svém nákupu tomuto produktu, ale i výrobků z něj přepracovaných! Nakupovat proto u seriózních distributorů, kteří spolupracují se spolehlivými a prověřenými výrobci, se vám vždy vyplatí.

EU zahájila antidumpingové řízení proti dovozu optických kabelů z Číny

Pro ty z vás, kteří pracují s optickými kabely nebo se o ně zajímají z nejrůznějších důvodů, mám zajímavou zprávu týkající se zahájení antidumpingového řízení Evropské unie ve věci dovozu optických kabelů z Číny do EU. Za kabelářský obor a za všechny národní asociace podal k Evropské komisi EU podnět k šetření Europacable. 

Přeji vám příjemný den a hodně zdraví.

 

Ing. Miroslav Trojan
předseda AVK 

Jak se Vám tento článek líbil?
(0)
(0)
Odeslat