Vážené čtenářky a vážení čtenáři,

jsem pevně přesvědčen, že úspěšně zvládáte nepříjemnosti spojené s pandemickou situací a rád bych vás pozval k přečtení dalšího přehledu novinek AVK, který vám přináší nové informace z kabelářského oboru v ČR a SR. V tomto vydání bych chtěl – bohužel opakovaně – varovat před nekvalitními kabely z Číny na našich trzích a upozornit na další zajímavé články na webu AVK včetně dopadu rostoucích cen surovin na výrobu kabelů.

Ceny surovin vskutku dramaticky rostou

V souvislosti s pandemickou situací mohou všichni členové sdružení v AVK prohlásit, že plní zodpovědně veškerá hygienická a organizační opatření i nařízení. Jde o rozsah činností a aktivit, které totiž mohou výrobci přímo pozitivně ovlivnit. Mimo sféru vlivu výrobců kabelů však jsou dodavatelsko-odběratelské vztahy, vlivy a vazby v surovinové oblasti, které výrazně poškodila pandemie z globálního pohledu. Dramaticky rostoucí ceny vstupů v řádu desítek procent nebudou moci výrobci kabelů kompenzovat, což povede nutně k růstu cen hotových kabelů a vodičů v nejbližším období. Že se nejedná jenom o historicky rekordní růst cen Cu a Al, ale i dalších surovin se můžete dočíst v článku na webu AVK.

Nekvalitní kabely H05 VV-F výrobce z Číny

Monitorování kvality kabelů a vodičů na trhu naší asociací přineslo další „nechtěné“ ovoce. Bohužel byly opakovaně naší Asociací zachyceny výrobky (prodlužovací kabely) využívající kabel H05 VV-F od čínského výrobce CIXI Yanpu Flame Retardant Plastic Elektrical s nevyhovujícími parametry na izolaci žil. V článku mj. upozorňujeme na skutečnost, že nekvalita kabelů byla potvrzena nezávislou zkušebnou EZÚ a chystáme se podniknout další inspekční kroky. Více si přečtěte v článku.

100 let existence Prakab s.r.o.

Uvedená číslovka stojí za pozornost v životě lidském i v době působení jakékoliv společnosti na trhu. Zvláště pokud je působení společnosti podpořeno činností tak úspěšnou, jak se může pochlubit právě společnost Prakab s.r.o. Zajímavý článek je umístěn na webu AVK a věřím, že všichni čtenáři, zákazníci, dodavatelé a spolupracovníci mohou popřát Prakabu mnoho úspěchů do dalších let.

Věřím, že si všechny uvedené informace pohodlně přečtete po rozkliknutí na aktualizovaných webových stránkách AVK www.vyrobcikabelu.cz nebo na www.vyrobcoviakablov.sk a shledáte obsah informací za osobně i profesně zajímavé a prospěšné.

Ing. Miroslav Trojan,
předseda AVK

 

Jak se Vám tento článek líbil?
(0)
(0)
Odeslat